Příští utkání

Poslední odehrané utkání

Náhodné foto

Úklid kabiny

Tento týden má úklid kabiny:
1. týden

Kubeš Jaroslav

Mašín Ondřej 

Výživa

Výživa

Seriál o výživě - 4.díl

"Stravování hokejistů od 16 let"

Na tyto sportovce lze hledět spíše jako na dospělé než jako na dospívající, pokud jejich růst byl z větší části již ukončen a hráči získali předcházejícími léty sportování už od té nejnižší věkové kategorie odpovídající kondici, svalovou výbavu i „zdravé“ návyky. Pokud by však jejich fyzická zátěž v období kolem šestnácti let věku začala mít spíše charakter přetěžování kosterního svalstva nekompenzovaného důrazem na energetický obsah a vyvážené složení stravy, pak by u nich mohlo docházet např. k častějším zraněním vazů v ramenních kloubech a loktech (nedostatek bílkovin, popř. jejich špatné složení). A pokud jde o postavu, mohli bychom se v této kategorii častěji setkávat s hráči s typologickými znaky vychrtlosti (kombinovaný nedostatek škrobů a stavebních bílkovin).

Autor: Ing. Ivan Mach, CSc.

Seriál o výživě - 3.díl

"Stravování hokejistů ve věkové kategorii 8–11 let a 12–15 let"

Bez dietních výstřelků

Dětský sportovec potřebuje i v tomto období, kdy stále ještě není dokončen jeho tělesný růst, kvalitní stravu k obnově (regeneraci) i novotvorbě (růstu, rozvoje) svalové hmoty a k plnému pokrytí energetických nároků tréninků i zápasů. Tady už lze stěží předpokládat, že běžná strava, kterou konzumují nesportující děti, zajistí všechny potřebné živiny, regenerační a ochranné látky. Dítě je v tomto věku citlivější na odpozorované

Seriál o výživě - 2.díl

ivan-mach"Stravování malých hokejistů ve věku 5–7 let"

Autor: Ing. Ivan Mach, CSc.


Moje doporučení vycházejí z přesvědčení, že dítě v této důležité fázi vývoje, kdy prožívá krizi spojenou s přechodem z plně domácího rodinného prostředí do „cizích“ prostředí školy a sportu, není malý dospělý. Nemůže se tedy doma stravovat jako rodiče, pokud jde o složení i kvantitu jídla. Dítě si často právě v této fázi vývoje bohužel zvyká na celkem stereotypní tučnou stravu s nadbytkem jednoduchých cukrů (sladkosti, slazené nápoje) a škrobů (přílohy), jak bývá v našich domácnostech i školách zvykem.

Seriál o výživě - 1.díl

„SPRÁVNÁ STRAVA MŮŽE PRODLOUŽIT KARIÉRU“

Tvrdí to v rozhovoru,  Ing. Ivan Mach, CSc., prezident Aliance výživových poradců ČR a jeden z největších odborníků na sportovní výživu (www.nutris.net) u nás. Tímto rozhovorem začínáme seriál, který bude volně navazovat na seriály o psychické přípravě sportovců a o rozvoji mladého hokejisty.

Autor: Petr Novotný

V současnosti je možné najít několik publikací, jak si přesně sestavit trénink na jednotlivé herní činnosti. Neznámá není ani psychologická příprava, kterou představil trenér Marian Jelínek. Ale o stravě o sportovce, speciálně pro hokejisty mnoho knih (pokud vůbec nějaká) nevyšlo. Čím si to vysvětlujete?